Postat de: Frisk Cristian

Ştiri / Sport

17 Iul. 2019 / 00:03

Sheriff victorie spectaculoasă dar eliminare din Liga Campionilor

Sheriff Tiraspol a fost aproape de a întoarce soarta dublei manşe din turul preliminar al Ligii Campionilor la fotbal. Viespile au jucat în deplasare, cu georgienii de la Saburtalo Tbilisi, învingând cu 3-1 după ce în minutul 11 conduceau cu 3-0. Golurile noastre au fost marcate de Latifi minutul 3, un autogol minutul 8 şi Tambe minutul 11. Din nefericire, Sheriff nu a putut forţa mai mult şi în repriza secundă a primit un gol.

Cum în tur, la Tiraspol, Sheriff pierduse cu 3-0, georgienii s-au calificat mai departe, cu scorul general de 4-3.

Sheriff Tiraspol va continua parcursul în cupele europene în Europa League, unde va întâlni pe învingătoarea din dubla mQarabag (Azerbaidjan) - Partizani Tirana (Albania).

Palcic, care a primit cartonaş roşu la Tbilisi, va fi suspendat pentru următorul meci internaţional.