Postat de: trm.md

Ştiri / Sport

19 Feb. 2020 / 18:51

Zimbru a surclasat Milsami în etapa a doua a Cupei Federaţiei-2020

Criza se adânceşte la Milsami Orhei, iar „vulturii” sunt de nerecunoscut. Elevii lui Romeo Surdu au pierdut fără drept de apel şi în al doilea meci de la Cupa Federaţiei în faţa Zimbru Chişinău. Mai mult, astăzi, Federaţia de Fotbal a anunţat că Milsami a rămas şi fără licenţa de participare în Divizia Naţională, relatează Mesager.

Cu o echipă mai mult improvizată, Milsami a făcut o simplă figuraţie în faţa galben-verzilor. Vulturii au rezistat doar o jumătate de repriză atunci când Postică a dat start recitalului de goluri, după ce a transformat un penalty în minutul 23.5. Mai târziu Vacarciuc a dublat avantajul galben-verzilor şi a stabilit scorul la pauză.

În partea a doua, Murovanîi a reuşit o dublă, iar tabela a fost închisă la 5-0 de către Traore, în minutul 84.

Următorul meci Milsami îl va disputa pe 22 februarie în compania celor de la FC Floreşti.