Postat de: Carolina Străjescu

Ştiri / Sport

21 Sep. 2022 / 13:35

Echipa naţională de futsal a Republicii Moldova s-a clasat pe locul 3

Echipa naţională de futsal a Republicii Moldova s-a clasat pe prestigiosul loc 3 din tot atâtea participante la turneul internaţional găzduit la complexul sportiv de la Ciorescu, transmite Moldova 1.

După înfrângerea cu Ucraina, „tricolorii" au fost învinşi şi în meciul cu România, scor 3:5. Reprezentativa Republicii Moldova a început bine şi Daniel Adam a deschis scorul deja în minutul 5. Însă, echipa României a egalat prin Paulo Ferreira în minutul 15, iar la faza următoare de atac Octavian Cireş i-a dus pe oaspeţi în avantaj.

În repriza secundă, Andre Sasse şi Felipe Oliveira au înscris încă câte un gol. Echipa noastră şi-a revenit apoi şi s-a apropiat la un singur gol distanţă după ce a marcat de două ori consecutiv în doar două minute prin Daniel Adam şi Cristian Obadă.