Postat de: Bogdan Nigai

Ştiri / Qatar 2022

27 Noi. 2022 / 07:17

Argentina rămâne în cărţile calificării

Selecţionata Argentinei a învins reprezentativa Mexicului cu 2-0 într-un meci al grupei C al Cupei Mondiale, care a avut loc pe stadionul Lusail din oraşul Al Daayen. Deşi nu a impresionat în primă repriză, „La Albiceleste” a fost mai eficientă în atac după pauză. Căpitanul şi liderul echipei, Lionel Messi, a deschis scorul în minutul 64. El şi-a inspirat coechipierii, iar pe final Enzo Fernandez a marcat şi el, transmite Moldova 1.

În această grupă, Polonia are patru puncte, Argentina şi Arabia Saudită câte trei puncte, iar Mexic unul.

În ultima etapă a fazei grupelor, Argentina va întâlni Polonia, iar Arabia Saudită - Mexicul. Partidele se vor juca pe 30 noiembrie (21:00) şi vor fi transmise în direct şi în exclusivitate de Moldova 1 şi Moldova 2.