Sursa imaginii:

Postat de: Ecaterina Arvintii

Ştiri / Sport

14 Noi. 2022 / 17:00

Vitalie Damaşcan a marcat al cincilea său gol în actuala ediţie de campionat a SuperLigii româneşti de fotbal (VIDEO)

Internaţionalul moldovean Vitalie Damaşcan, atacantul lui FC Voluntari, a marcat al cincilea său gol în actuala ediţie de campionat a SuperLigii româneşti de fotbal. El a înscris deja în minutul doi al meciului cu UTA Arad, relatează Moldova 1.

UTA, la care a evoluat un alt internaţional moldovean, Virgiliu Postolachi, a egalat destul de repede. Claudiu Keşeru a stabilit scorul final al partidei deja în minutul 13. În clasamentul la zi, FC Voluntari este pe locul nouă, iar UTA Arad - pe 14.

Într-o altă partidă, campioana în exerciţiu, CFR Cluj-Napoca, a smuls cu greu victoria în faţa „codaşei” CS Mioveni, scor 1:0. Cephas Malele a înscris golul victoriei ardelenilor în minutul 87.

FCSB a învins-o pe FC Universitatea -1948 Craiova cu 2:0. Octavian Popescu şi Joyskim Dawa au semnat golurile formaţiei bucureştene.

FCSB a urcat în premieră pe locul şase în clasamentul SuperLigii României de fotbal, ultimul din cele ce, la încheierea returului, asigură prezenţa în faza play-off.